Cinema City w Focus Mall Zielona Góra

Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, wybrała inwestora zastępczego budowy, którym została spółka Metro Properties. Strony zawarły umowę w połowie marca tego roku. – Bardzo się cieszymy się, że Fabryka Biznesu powierzyła nam zarządzanie całym procesem budowy tak znakomitego przedsięwzięcia, jakim jest Sukcesja. Nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks ma szansę stać się jedną z wizytówek Łodzi, miejscem atrakcyjnym zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Tym większa satysfakcja dla naszej firmy, że weźmiemy udział w jego powstawaniu. Od razu uruchomiliśmy procedury związane w wyłonieniem generalnego wykonawcy – powiedział Krystian Grochowski, kierownik projektu.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze tym roku. W kompleksie o około 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ponad 49 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem (ok. 170 sklepów i lokali usługowych), hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.

Metro Properties jest spółką zarządzającą nieruchomościami, głównie międzynarodowego koncernu Metro Group (obecnie ma ponad 2200 obiektów w 33 krajach). Na polskim rynku działa od blisko 15 lat (do ubiegłego roku pod nazwą Metro Group Asset Management), zajmując się planowaniem i budową obiektów handlowych, zarządzaniem nimi, wynajmem i sprzedażą.

Kompleks Sukcesja powstanie przy al. Politechniki, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Łódzkich, które w lutym oddały do użytku Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Z Kolei Politechnika Łódzka, największa uczelnia techniczna w regionie, której kampus znajduje się w pobliżu, przygotowuje się do budowy Akademickiego Centrum Sportowego. Nieopodal polsko-hiszpańska grupa inwestorów zaczęła już wznosić duże osiedle mieszkaniowe (docelowo 2 tys. mieszkań). Dzięki tym inwestycjom doskonale zlokalizowany, ale zaniedbany dotychczas postindustrialny rejon Łodzi zmieni się w najbliższych latach diametralnie, w atrakcyjnie zagospodarowany i tętniący życiem. Nowe Centrum Handlowo-Rozrywkowe „Sukcesja” przyjmie pierwszych klientów w 2014 r.