Sukcesja będzie gotowa w 2014 roku

Galeria w Bolesławcu powstaje przy ulicach Asnyka i Polnej, głównych ulicach miasta, zaledwie kilka kroków od zabytkowego centrum miasta. Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią 2012 roku. Galeria będzie czteropiętrowym budynkiem biurowo-handlowo-usługowym o powierzchni ok. 10 tys. mkw. W części handlowo-usługowej (4,6 tys. mkw. pow. najmu) funkcjonować będzie ponad 40 butików i lokali usługowych, wraz z marketem spożywczym i elektronicznym. Obiekt uzupełni także oferta gastronomiczna i rozrywkowa. Prace budowlane trwają od połowy 2011 roku. Projekt był prezentowany podczas konferencji Shopping Center Business Forum, które odbyły się 9 września 2011 roku i 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

– Już 70 procent powierzchni handlowej jest skomercjalizowana. Wśród najemców są między innymi: PoloMarket, Rosmann, Pepco, CCC, Kolporter, Smart -shoes, sklep z bielizną Victoriy, a także salony odzieżowe, apteka, jubiler oraz lodziarnia – informuje portal Retailnet.pl Edyta Bystra, kierownik projektów firmy Antan Development Polska Sp. z o.o., która jest inwestorem tego projektu.

Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Rafael Managment Sp. z o.o., spółka córka Firmy Gant, która również będzie zarządzać obiektem. Grupa Kapitałowa Gant Development SA jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. 

Spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce.