Karol Bartos, dyrektor generalny MGPA Polska

Urząd Miasta w Starachowicach poszukuje inwestora dla działki o powierzchni prawie 6 ha, na której może zostać wybudowana galeria handlowa powyżej 2 tys. mkw. Działka jest położona w obrębie ulic Kardynała Wyszyńskiego, Bocznej i doliny Rzeki Kamiennej. Teren widnieje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. – W najbliższym czasie teren zostanie wystawiony na sprzedaż poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele Wydziału Nieruchomości, Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Starachowice.

Obecnie na terenie Starachowic trwa budowa Galerii Kamiennej, która ma zostać oddana do użytku na przełomie III/IV kwartału 2012 roku. Galeria powstaje na działce znajdującej się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościelnej. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 13 tys. metrów kwadratowych, a powierzchnia handlowo-usługowa ok. 8 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem projektu jest Biuro Prawno Finansowe INWESTOR.

Starachowice są położone w województwie świętokrzyskim. Miasto ma powierzchnię prawie 32 kilometrów kwadratowych i liczy ponad 51 tys. mieszkańców.