Obecnie w naszym kraju działa 88 perfumerii tej marki

Szwedzka marka odzieżowa Lindex w kwietniu 2012 otworzy sklep w galerii Nova Park Gorzów, o powierzchni całkowitej 720 mkw. i sprzedażowej 620 mkw. Kolejne otwarcie jest przewidziane na jesieni w galerii Europa Centralna w Gliwicach. Tutaj najemca na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni całkowitej 700 mkw. i sprzedażowej 650 mkw. – Nadal poszukujemy lokalizacji w centrach handlowych na terenie dużych miast. Jednocześnie toczymy rozmowy w galeriach. – poinformowała redakcje Retailnet.pl Katarzyna Kopyra Expansion Manager Poland Lindex.

– W tym roku tempo naszej ekspansji w regionie czyli Czechach i Polsce wynosi 8-10 sklepów. Natomiast od przyszłego roku będziemy otwierać 8-10 sklepów tylko w Polsce  – dodaje Katarzyna Kopyra.

Lindex w 2011 roku otworzył sklepy galeriach: Silesia w Katowicach, Agora w Bytomiu, Cuprum w Lubinie oraz Victoria w Wałbrzychu.

Sieć prowadzi własne sklepy, kierując pracami w Polsce z centrali w Pradze.  Średnia powierzchnia najmu dla sklepów wynosi 650-750 mkw. Obecnie Lindex prowadzi łącznie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finalndii, Republikach Bałtyckich, Republice Czeskiej, Słowacji, Rosji, Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz na Bliskim Wschodzie.

Od grudnia 2007 roku Lindex jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Stockmann Group. Spółka jest jednym z trzech segmentów buznesowych grupy. Dwa pozostałe to sieć domów towarowych Stockmann oraz sieć odzieżowa Seppälä. Grupa Stockmann prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, na Litwie i łotwie oraz w Czechach.