Szansa na wzmocnienie sprzedaży internetowej

Park handlowy Multishop Sochaczew o powierzchni handlowej ok. 21 tys mkw. będzie największym kompleksem handlowym w regionie. Poza hipermarketem Tesco do dyspozycji klientów oddanych  zostanie w sumie 15 punktów handlowo-usługowych, w tym jedyny w regionie hipermarket budowlany DIY – firmy OBI oraz sklepy znanych marek odzieżowych, obuwniczych, usługowych, a także salon AGD, drogeryjny, sportowy i wyposażenia wnętrz. Ponadto bezpośrednio przy wjeździe do projektu zaplanowana jest jedyna w regionie restauracja drive. Na terenie obiektu znajdzie się około 660 komfortowych miejsc parkingowych. Komercjalizację obiektu prowadzi firma Mallson Polska.

Częścią parku handlowego Multishop będzie hipermarket Tesco. Największy w regionie Sochaczewa hipermarket spożywczy będzie miał powierzchnię ok. 6,5 tys mkw., z czego sala sprzedaży to ponad 4 tys mkw.

Projekt Multishop Sochaczew to nowa jakość robienia zakupów dla tysięcy mieszkańców podwarszawskich miejscowości położonych na ruchliwej drodze krajowej nr 2 prowadzącej z Warszawy do Poznania. Odległość ok. 60 kilometrów od większych centrów handlowych lokuje projekt w bardzo korzystnej, niewykorzystanej w chwili obecnej handlowej niszy. Planowane otwarcie pierwszej fazy obiektu – marketu budowlano-ogrodniczego OBI to II kwartał 2012r. a zakończenie całego projektu to początek roku 2013. Aktualnie dobiega końca budowa OBI oraz trwa wybór GW dla części hipermarketu oraz retail parku. Ponadto ważnym elementem prac powiązanym z projektem Multishop jest przebudowa ok. 1 km drogi krajowej nr 2 wraz z przebudową skrzyżowania wlotowego na obwodnicę Sochaczewa do dwu-pasowego nowoczesnego ronda. Prace przy tej przebudowie już się rozpoczęły a ich zakończenie przewidziane jest na koniec maja tego roku.

Projekt architektoniczny Multishop Sochaczew powstał we współpracy z biurem projektów Atelier.com oraz sochaczewskim biurem projektowym ZUP. Project Managerem inwestycji jest firma PGOM.

Projekt w Sochaczewie to pierwszy z planowych 10 obiektów spółki McKinlay Development, które spółka chce zrealizować w najbliższych 5 latach. Aktualnie firma przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnej inwestycji – w Żywcu. Park handlowy będzie tam miał powierzchnię 40 tys. mkw.

Projekty Multishop lokalizowane są na dobrze skomunikowanych obrzeżach miast o znaczeniu regionalnym. Ich znak rozpoznawczy to doskonała lokalizacja najczęściej przy istniejącym lub planowanym węźle komunikacyjnym. Średni zasięg projektów Multishop to 150-250tys mieszkańców zamieszkujących obszar kilku gmin. W założeniu parki handlowe Multishop mają charakteryzować się nowoczesną koncepcją architektoniczną, wygodnym i łatwym dojazdem, przestronnymi parkingami i doskonałą widocznością z głównych arterii komunikacyjnych.