Multishop Sochaczew

Dekada Żyrardów będzie czwartym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 800 mkw. zlokalizowanych zostanie 15 sklepów, a galeria dysponować będzie parkingiem na 50 miejsc. Otwarcie galerii zaplanowano na 16 maja 2012 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku oraz finalne rozmowy na temat wynajęcia ostatnich wolnych lokali. Otwarcie inwestycji zaplanowano w maju 2012 roku. Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

– Obecnie prowadzimy ostatnie roboty wykończeniowe w galerii. Trwa finalny montaż osprzętu instalacji oświetleniowej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej; kończymy kładzenie posadzek w częściach ogólnodostępnych galerii, prowadzone są prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian. Najemcy wykańczają swoje lokale. Drobnego „szlifu” wymagają jeszcze działania związane z zagospodarowaniem terenu: dokończenie prac brukarskich na parkingu i chodnikach, montaż małej architektury oraz prace związane z zielenią – mówi Piotr Kudlek, Project Director, BOIG Project Management. W żyrardowskiej Galerii Dekada, swój pierwszy w mieście salon, otworzy międzynarodowa sieć odzieżowa H&M ( 1 000 mkw.) oraz drogeria HEBE, która zajmie lokal o powierzchni 316 mkw. i będzie siódmym sklepem tej sieci w Polsce. Poza tym swoje lokale w obiekcie otworzą m.in.: POLO Market, Euro RTV AGD, CENTRO, CCC, Tabak, Play, Farmacja Plus oraz Biuro Podróży.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Olsztynie, Krakowie, Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.