Wymiana operatora spożywczego w 4 centrach handlowych

BH Travel Retail Sp. z o.o., której właścicielem jest PHZ Baltona S.A., otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie, w którym nakazano Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” umożliwienie klientom wstępu do lokali Baltona najmowanych na Lotnisku Chopina w Warszawie i sprzedaż produktów. Zakazano także po raz kolejny PPL blokowania dostępu pracownikom spółki do tych lokali.

– Sąd uznał za zasadne oskarżenia BH Travel, iż PPL podejmuje bezprawne działania uniemożliwiające prowadzenie działalności w najmowanych lokalach. Postanowienie jest natychmiast wykonalne i spółka zamierza wznowić działalność handlową – czytamy w komunikacie notowanej na rynku NewConnect spółki.

Przypomnijmy, BH Travel Retail otrzymała w lutym 2012 roku wypowiedzenia umów najmu powierzchni handlowych zlokalizowanych na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie ze skutkiem natychmiastowym. W wyniku tej decyzji doszło do wstrzymania działalności handlowej w sześciu sklepach zlokalizowanych w Wolnym Obszarze Celnym lotniska. Spółka stała na stanowisku, że wypowiedzenie umów nie ma podstaw prawnych i faktycznych wobec tego  jest bezskuteczne.

Lotnisko Chopina w Warszawie posiada strefą handlową o łącznej powierzchni ponad 7 tys. mkw. Codziennie przewija się przez nią średnio 25 tys. pasażerów. Potencjalnymi klientami są też osoby odprowadzające, witające oraz pracownicy lotniska i instytucji zlokalizowanych na jego terenie.

PHZ Baltona S.A. jest największym operatorem sklepów wolnocłowych w Polsce. Spółka posiada 24 sklepy w 11 miejscach w Polsce i w Rumunii, przede wszystkim w głównych portach lotniczych. Jako lider segmentu Duty Free & Travel Retail posiada prawie 50 proc. udziału w polskim rynku . Ponadto zajmuje się zaopatrywaniem załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich. W 2010 roku spółka pozyskała inwestora strategicznego – Flemingo International Limited z siedzibą w Dubaju. Od czerwca 2011 roku spółka notowana jest na rynku NewConnect, a w 2012 r. planowane jest przeniesienie notowań na główny parkiet.