Karolkowa Business Park

Szwedzka marka odzieżowa Lindex, która na terenie Czech posiada 14 sklepów, jeszcze w tym roku otworzy cztery salony w galeriach handlowych. 22 marca otworzy sklep w Nova Karolina w Ostrawie, w maju w Hradec Kralove Futurum, a we wrześniu w centrum handlowym Nowy Smichov w Pradze. –  Ostania lokalizacja jeszcze nie jest znana. – powiedziała redakcji Retailnet.pl Katarzyna Kopyra Expansion Manager Poland Lindex.

– Otwarcie czterech sklepów w Czechach kończy pewien etap ekspansji w Europie Centralnej. W przyszłym roku zamierzamy rozwijać sieć sklepów tylko w Polsce. – dodaje Katarzyna Kopyra.

Lindex prowadzi własne sklepy, kierując pracami w Polsce z centrali w Pradze. Średnia powierzchnia najmu dla sklepów wynosi 650-750 mkw. Obecnie Lindex prowadzi łącznie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finalndii, Republikach Bałtyckich, Republice Czeskiej, Słowacji, Rosji, Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz na Bliskim Wschodzie.

Od grudnia 2007 roku Lindex jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Stockmann Group. Spółka jest jednym z trzech segmentów buznesowych grupy. Dwa pozostałe to sieć domów towarowych Stockmann oraz sieć odzieżowa Seppälä. Grupa Stockmann prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz w Czechach.