W Galerii Ostrovia pozostały dwa lokale do wynajęcia

Inwestor mającego powstać w okolicach Elbląga centrum handlowego Siódemka zapowiedział, że oprócz obiektu zamierza zainwestować także w infrastrukturę regionu. Oprócz Siódemki w planach jest także budowa węzła Lotnisko, który połączy dojazd do centrum handlowego z drogą ekspresową nr 7 i dzielnicą Zatorze. – Węzeł będzie się rozwijał wzdłuż istniejącej kładki pomiędzy drogą S7 i będzie umożliwiał wjazd do centrum handlowego zarówno z północy, jak i z południa – powiedział Matthew Cartisser, przedstawiciel inwestora Bridgehouse Developments podczas spotkania dla mieszkańców i przedsiębiorców zorganizowanego przez Stowarzyszenie Elbląskie Zatorze. Węzeł ma spełniać dwie funkcje; prowadzić do centrum handlowego i zapewnić bezpośrednie połączenie dla mieszkańców Zatorza. Ponadto połączy z miastem południową stronę drogi S7. Inwestor poinformował, że budowa centrum Siódemka oraz infrastruktury będzie kosztować 100 mln euro i obecnie czeka na pozwolenie budowy węzła Lotnisko.

Przypomnijmy, Bridgehouse Developments, jest na etapie przygotowywania się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. – Budowa wkrótce powinna ruszyć – poinformowała w rozmowie z Retailnet.pl Aneta Mandziuk z firmy CBRE, która komercjalizuje galerię handlową w kompleksie CH Siódemka.

Kompleks powstanie na działce o powierzchni 224,6 tys. mkw. i będzie się składał z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej o powierzchni 40 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 27 tys. mkw., w którym kluczowym najemcą będzie market budowlany. W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej. Powstanie także parking naziemny na 1800 miejsc.