Grupa Muszkieterów wyda na rozwój sieci 100 mln euro

Na parterze galerii Sosnowiec Plaza otwarty został lokal sieci Mc Donald’s. Dla gości przygotowano 83  miejsca. Do lokalu jest bezpośredni dostęp zarówno od strony pasażu handlowego jak i z zewnątrz obiektu, gdzie w sezonie letnim będzie funkcjonował taras z dodatkowymi stolikami dla gości.

Centrum Handlowo – Rozrywkowe Sosnowiec Plaza zlokalizowane jest w centrum miasta, niedaleko dworca kolejowego i tzw. "Patelni”, stanowiącej najbardziej rozpoznawalny punkt w centrum Sosnowca, blisko popularnego deptaku – ul. Modrzejowskiej. Wśród najemców centrum znaleźć można takie marki jak: C&A, Monnari, Promod, Solar, Camaieu, 5-10-15, Coccodrillo, market spożywczy Delima, punkty usługowe: kantor, biuro turystyczne, pralnia ekologiczną, Fantasy Park z kręgielnią, bilardem, grami komputerowymi i dyskoteką oraz kompleks kinowy Cinema City.W strefie food court, poza Mc Donaldsem najemcami są m.in. SPHINX i Pizza Dominium oraz Grycan i  Ice Cafe.

Galeria Sosnowiec Plaza została otwarta w 2007 roku. Jej powierzchnia handlowa to 13 tys mkw. Dla zmotoryzowanych klientów został oddany do użytku dwukondygnacyjny parking podziemny, na którym pomieści się ponad 420 samochodów.

Mc Donald’s, światowy potentat wśród restauracji szybkiej obsługi, na polskim rynku zadebiutował w 1992 roku. Dziś sieć obecna jest w 120 miastach Polski. W styczniu 2012 posiadała 278 restauracji, w tym 142 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 52 licencjobiorców, 198 restauracji typu McDrive, 57 restauracji z opcją McCafe oraz 29 restauracji z opcją Gym’n’fun.