Toys“R”Us otworzył nowy salon

Umowa kredytowa na budowę Placu Unii w Warszawie opiewa na kwotę 105 mln euro (z możliwością rozszerzenia do 120 mln euro). Finansowania- kredytu deweloperskiego- udzielił w całości jeden bank: PeKaO SA. Nowy Plac Unii SA, spółka celowa BBI Development NFI, która realizuje projekt Plac Unii podjęła decyzje o uruchomieniu finansowanie przedsięwzięcia. Kompleks biurowo-handlowy w składzie którego znajdzie się Galeria Miejska jest skomercjalizowany na poziomie ponad 65 procent.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Nad dwoma sześciokondygnacyjnymi budynkami, stojącymi wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, dominować będzie  90-metrowy wieżowiec, inspirowany architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur.

Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w Placu Unii, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15,5 tys. mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

Zakończenie prac budowlanych i otwarcie Placu Unii przewidziano na październik 2013 roku.

BBI Development NFI S.A. jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się unikatową, prestiżową lokalizacją. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty, biura i centrum handlowe (Koneser).

Współinwestor obiektu, Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od 1994 roku projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Główna działalność firmy skupia się na inwestycjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Bukareszt, Moskwa i Sankt Petersburg.