Celebryci w CH Forum

Uruchamiane są kolejne pasaże handlowe Czerwona Torebka, powstające w ramach platformy dla handlu detalicznego. 17 marca 2012 roku otwarty został obiekt w Szczecinie – Warzymicach. Jeszcze w tym samym miesiącu oddane do użytku będą pasaże w Bytomiu i Tomaszowie Mazowieckim. Inwestor zapowiada także kolejne otwarcia – w Opolu (ul. Cieszyńska), Czerwionce-Leszczynach (ul. Broniewskiego) oraz Skarżysku-Kamiennej (ul. Grottgera).

Spółka Czerwona Torebka realizuje strategię rozwoju platformy dla handlu detalicznego, W ciągu dziesięciu lat na terenie całego kraju firma planuje otworzyć do 2 tys. obiektów handlowych. Dotychczas firma uruchomiła 5 obiektów na terenie kraju. Pierwszy obiekt handlowy w ramach platformy został otwarty w lipcu w Żorach, kolejne w czwartym kwartale 2011 roku (Dębica, Świebodzice, Słupsk i Słupca).

Plan na 2012 rok zakłada otwarcie 80 obiektów. 24 marca br. zostanie otwarty pasaż w Bytomiu, a dzień później – w Tomaszowie mazowieckim. Spółka nie podaje na razie konkretnych dat otwarcia obiektów w Opolu, Czerwionce-Leszczynach oraz Skarżysku-Kamiennej.

– Jesteśmy uzupełnieniem oferty klasycznych centrów handlowych. Konstruujemy platformę sieci handlu sklepów specjalistycznych. Inwestujemy zarówno w dużych jak i małych miastach. Budowę obiektu zaczynamy, gdy jest on skomercjalizowany w 70 proc. Realizujemy projekty niekapitałochłonne, więc nie ma ma problemów z ich finansowaniem – tłumaczył Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka podczas Shopping center Business Forum, które odbyło się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

Czerwone Torebki powstają w miejscach o atrakcyjnym potencjale handlowym dla marek sieciowych. Są to miejsca, gdzie odbywa się intensywny ruch samochodowy oraz pieszy: gęsto zaludnione osiedla mieszkaniowe, główne szlaki komunikacyjne oraz ważne strefy handlowo-usługowe. Wśród najemców znajdą się zarówno sieci popularnych, ogólnopolskich marek, jak również regionalni przedsiębiorcy.