Zakupy przez internet coraz bardziej popularne

Postępują prace przybliżające rozpoczęcie budowy regionalnego centrum handlowego Brama Pomorza w Chojnicach. Niebawem ma być złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Otwarcie realizowanego przez spółkę Rank Progress kompleksu zaplanowano na II kwartał 2013 roku. Powierzchnia całkowita  wyniesie 36,8 tys. mkw., natomiast powierzchnia handlowa 33,5 tys. mkw.W pierwszym etapie inwestor planuje realizację największego w regionie marketu budowlanego oraz galerii handlowej. Drugi etap zakłada budowę retail parku.

– Teren pod tę inwestycję jest zabezpieczony, obecnie oczekujemy na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. Opracowana jest już koncepcja układu drogowego wokół obiektu. Wkrótce złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Obiekt jest w trakcie komercjalizacji, ale na tę chwilę nie możemy jeszcze ujawnić nazw najemców – informuje Dominika Malik reprezentująca inwestora.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniach i realizacjach projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.