Nowa placówka sieci Ro-An w gdańskim CH Osowa

Dworzec PKP Poznań Główny połączony z galerią handlową Poznań City Center, inwestycja realizowana przez firmę TriGranit Development Corporation i PKP SA za miesiąc zostanie przekazany do odbioru technicznego. – W maju 2012 obiekt będzie poddany testom. To także czas na poprawki, likwidowanie usterek itp. Termin uroczystego otwarcia dworca nie jest jeszcze ustalony, realnie będzie to przełom maja i czerwca – poinformował Przemysław Terlecki, reprezentujący spółkę TriGranit. Uroczystość otwarcia ma być podzielona na dwie części – oficjalną, dla przedstawicieli władz, administracji publicznej, firm, instytucji, banków i drugą, dla mieszkańców i pasażerów.

Obecnie wewnątrz obiektu prowadzone są prace wykończeniowe. Najemcy czekają na oddanie pomieszczeń, aby mogli je wyposażyć i przygotować do obsługi klientów. Na samo otwarcie dworca nie wszystkie usługi komercyjne i gastronomiczne będą udostępnione. Powinny jednak działać już kawiarnie, kioski oraz Centrum Informacji Miejskiej.

Budowa zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Poznaniu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. Oprócz dworców kolejowego i autobusowego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria handlowa, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych.