Galeria Raj

Spółka Solar planuje rozszerzać działalność na rynkach zagranicznych rozwijając sieć sklepów franczyzowych.  W 2012  roku grupa chce otwarcie 8 sklepów za granicą, z czego  3 sklepy w Rosji oraz 2 sklepy w Niemczech. W kolejnym roku Solar Company zamierza otworzyć za granicą 15 sklepów franczyzowych, w tym 7 sklepów w Rosji oraz 4 sklepy w Niemczech.  Spółka rozważa też otwarcie dwóch sklepów własnych w Rosji na przełomie lat 2013 i 2014. W dalszej perspektywie Grupa Solar planuje również wprowadzenie marki na kolejne rynki europejskie oraz do krajów arabskich.

W Polsce spółka Solar  planuje w 2012 roku  otworzyć 3 sklepy własne i 4 sklepy partnerskie. Będzie też poszukiwać nowych lokalizacji dla sklepów własnych w centrach handlowych, głównie w miastach średniej wielkości. Zamierza, wreszcie rozwijać sklep internetowy, który ma wspierać istniejącą sieć sprzedaży.

Solar Company S.A. w kwietniu 2012 roku wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych. – Z myślą o długoterminowych planach naszej Spółki i dalszym wzmacnianiu jej wiarygodności, podjęliśmy decyzję o wejściu na GPW. Wierzę, że inwestorzy giełdowi docenią nasze atuty i będą mogli uczestniczyć w dalszym dynamicznym rozwoju Grupy Solar – powiedział Stanisław Bogacki, Prezes Zarządu Solar Company S.A.

Grupa Solar posiada łącznie, w Polsce i za granicą 234 placówki. Sieć sprzedaży w Polsce obejmuje 196 punktów handlowych- 72 sklepy własne (w tym 8 sklepów typu outlet), 8 sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich). Od kilku lat Grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych poprzez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych, która obejmuje obecnie 38 sklepów (31 partnerskich oraz 7 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.