Michał Tur, dyrektor Galerii Korona Kielce

Rosyjska sieć sklepów obuwniczych Kari otworzy swój najnowszy salon w Millenium Hall w Rzeszowie. Sklep zajmie 267 mkw. i będzie zlokalizowany na pierwszym piętrze galerii.  – Salon w Millenium Hall będzie jednym z pierwszych sklepów tego brandu w Polsce. Do końca roku ma ich już być blisko 30 – powiedział Krzysztof Barański, Real Estate Director w firmie Kari Poland.

Oprócz Polski, Kari zamierza budować sieć sprzedaży także w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Czechach. Wartość planowanych inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów.

Rosyjski producent obuwia i akcesoriów oraz Jones Lang LaSalle podpisały umowę o współpracy. Jones Lang LaSalle doradza marce Kari w zakresie strategii pozyskania optymalnej powierzchni handlowej, realizując tym samym strategię jej rozwoju w Polsce. Kari Poland Sp. z o.o. poszukuje lokali o powierzchni od 200 do 300 mkw. w najlepszych centrach handlowych bądź przy głównych ulicach handlowych w dużych miastach. 

Właścicielem marki Kari jest rosyjski biznesmen – Igor Yakovlev. Sieć Kari oferuje niedrogie obuwie damskie i męskie sprzedawane pod własną marką.