Zara - jedna z marek należących do grupy Inditex

20 marca 2012 r., uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Handlowego, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach: Kamiennej i Sułkowskiego. Wielofunkcyjny obiekt handlowo – usługowy obejmujący hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multipletem będzie miał zasięg regionalny. Pozwolenie na budowę obiektu jest obecnie jednym pozwoleniem wydanym na tego typu inwestycję w Bydgoszczy. Planowana data otwarcia centrum to I kwartał 2014 roku.

Trwają prace nad komercjalizacją obiektu oraz proces wyłaniania generalnego wykonawcy.Centrum ma już potwierdzonych trzech głównych operatorów wielkopowierzchniowych: hipermarket spożywczy, DIY i multipleks. Finalizuje też umowy z najemcami odzieżowymi i serwisowymi. Inwestor planuje rozpocząć prace budowlane w przeciągu trzech miesięcy.

Centrum powstaje u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego, przy jednej z najważniejszych tras na linii północ-południe i wschód-zachód. Koncepcja architektoniczna stworzona przez pracownię J.S.K. Architekci, uwzględnia z jednej strony postindustrialny klimat miejsca, z drugiej zaś wymogi funkcjonalne nowoczesnych powierzchni wielofunkcyjnych. Makrum będzie miało 55,6 tys. mkw. powierzchni najmu. Galeria handlowa zajmie 35 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się 180 lokali handlowo-usługowych.