Grupa posiada w portfolio m.in. markę Vistula

ING Real Estate Development sprzedał udziały w spółce będącej właścicielem warszawskiego centrum handlowego Złote Tarasy. 77 procent udziałów sprzedano za 475 mln euro funduszowi zarządzanemu przez AXA Real Estate i CBRE Property Fund Central Europe LP (fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors). Udziałowcem funduszu jest firma Unibail-Rodamco.

ING Real Estate Development jest jednym z europejskich deweloperów. Specjalizuje się w projektach wielofunkcyjnych z rozbudowaną częścią handlową. W Polsce firma działa od 1995 r. ING RED należy do Grupy ING, międzynarodowej instytucji finansowej wywodzącej się z Holandii, która świadczy usługi bankowe, inwestycyjne, ubezpieczeniowe oraz emerytalne dla ponad 85 milionów klientów prywatnych i instytucjonalnych w ponad 40 krajach.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną z czołowych firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld dolarów. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

Wielofunkcyjne centrum Złote Tarasy w Warszawie zlokalizowane jest na ponad 3 ha działce między Dworcem Centralnym a ul. Złotą. Kompleks ma powierzchnię 225 tys. mkw. Łączy powierzchnie biurowe, galerie handlowe i część rozrywkową. W części handlowej Złotych Tarasów znajduje się ponad 200 sklepów marek polskich i zagranicznych, w tym debiutujących na lokalnym rynku. Znakiem rozpoznawczym kompleksu jest unikalna architektura. Blisko 5 tysięcy szklanych trójkątów w pofalowanej siatce ze stali tworzy nad centralną częścią obiektu przezroczystą kopułę o powierzchni ponad 1 ha. Obiekt działa od 2007 roku.