nowi najemcy w Galerii handlowej Starówka

Obecnie trwają prace przy zagospodarowaniu terenu przy galerii Dekada oraz prowadzone są finalne rozmowy na temat wynajęcia ostatnich wolnych lokali. Otwarcie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2012 roku. Za komercjalizację Dekady Olsztyn odpowiada BOIG Property Consulting. Dekada Olsztyn  będzie piątym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 700 mkw. zlokalizowanych zostanie 14 sklepów, a galeria dysponować będzie parkingiem na 120 miejsc.

– Prace przy budowie Dekady Olsztyn postępują zgodnie z harmonogramem robót. Obecnie kontynuowane są prace przy elewacjach oraz trwa montaż instalacji sanitarnej i elektrycznej – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada Realty – rozpoczęliśmy też zagospodarowanie terenu przed galerią, a także przygotowujemy dojazdy do centrum i parkingi. Z końcem marca zaczniemy przekazywać lokale najemcom.

Obiekt skomercjalizowany jest w blisko 80 proc. Swoje salony w Dekadzie otworzą m.in.  delikatesy BOMI, , Empik, CCC,  Rossman, Textil Market, Optyk Tracewicz i Ruch.

Dekada Olsztyn będzie nowoczesnym obiektem zlokalizowanym pomiędzy kluczowymi ulicami Olsztyna: ul. Partyzantów i ul. Kościuszki.  Położenie galerii w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS stanowi okazję do wygodnych zakupów dla podróżnych oczekujących na pociąg lub autobus.
W strefie bezpośredniego pieszego dostępu do galerii znajduje się  54 000 mieszkańców, a w strefie do 10 min. jazdy samochodem – 117 000 mieszkańców.                                                       

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Olsztynie, Krakowie, Malborku, Rypinie i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.