W Boleslawcu poszukują inwestora centrum handlowego

28 marca 2012 roku podczas sesji rady miasta Bolesławiec zostanie uchwalony miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów na których powstać może duży obiekt handlowy. Na potrzeby tego rodzaju inwestycji trzy działki o łącznej wielkości 25 ha. – Te trzy kompleksy działek przylegają bezpośrednio do ul. Kościuszki w pobliżu drogi wylotowej na Zieloną Górę. W odległości około 3-4 km od centrum miasta – informuje redakcję Retailnet.pl Jan Kisiliczyk Naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta Bolesławiec.

W Bolesławcu zlokalizowany jest jeszcze jeden teren należący do miasta. Działka o powierzchni 1,5 ha znajduje się przy placu Popiełuszki w samym centrum miasta. W zeszłym roku wystawiliśmy działkę na sprzedaż za kwotę 10 mln zł. Jednak żaden inwestor nie złożył oferty. Kiedy będzie kolejny przetarg nie wiem – dodał Jan Kisiliczyk.

Miasto Bolesławiec jest położone w województwie dolnośląskim. Miasto ma powierzchnię ponad 23 kilometrów kwadratowych i liczy 40 tys. mieszkańców.