La Champagnerie w Galerii Mokotów

Metalurgia Nieruchomości Sp. z o.o. dysponuje terenami obejmującymi łącznie ponad 11 ha zlokalizowanymi w centrum Radomska w rejonie ulic Narutowicza, Kościuszki i Reymonta. Spółka chce wybudować na tym terenie retail park, ale uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak już informowaliśmy, przesuwało się w czasie.

– 21 marca Rada Miasta Radomska podjęła uchwałę o przyjęciu projektu MPZP dla terenu Metalurgii Nieruchomości. Obrady były niezwykle burzliwe i trwały kilka godzin.Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że zbudujemy w Radomsku obiekty, które znacznie podniosą walory estetyczne centrum miasta, stworzą nowe przestrzenie miejskie i zapewnią jego rozwój – poinformował redakcję Retailnet.pl Stanisław Tarkowski, prezes zarządu, Metalurgia Nieruchomości Sp. z o. o.

Retail Park Radomsko będzie miał 20 tys. mkw. powierzchni. Projekt zakłada powstanie hipermarketu i obiektu sportowego. Centrum będzie jednokondygnacyjnym zespołem budynków, w których znajdą się lokale spożywcze, usługowe i gastronomiczne. Mają także zostać wybudowane parkingi dla klientów.