Castorama we wrocławskim Magnolia Park

Trwają ostatnie prace przy planie zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren inwestycji realizowanej przez spółkę Libra Project w Olsztynie. Gdy miejscowy plan zostanie uchwalony przez Radę Miasta, inwestor będzie mógł wystąpić z przygotowaną dokumentacją budowlaną o pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej. Najprawdopodobniej prace przy budowie rozpoczną się jeszcze w tym roku.

– Kończymy prace przy planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego teren inwestycji. Planujemy, że kwietniu zostanie on wyłożony do publicznego wglądu. Przewidujemy, że inwestor będzie mógł rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Jednocześnie inwestor zadeklarował chęć przystąpienia do przetargu na grunt przy ul. Piłsudskiego.– Libra Project zgłosi ofertę w przetargu na zakup terenów przy przyszłym stadionie. Naszym priorytetem jest dzisiaj budowa Galerii Warmińskiej, ale już analizujemy możliwości zagospodarowania gruntów przy ul Piłsudskiego – powiedział Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project Sp. z o.o.

Galeria Warmińska będzie kompleksem wielofunkcyjnym. Znajdzie się tu m.in. 120 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, klub fitness, kino, amfiteatr i boisko sportowe. Ponadto projekt zakłada przygotowanie ogólnodostępnych przestrzeni zielonych z placami zabaw, alejkami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi, które stworzą miejsce na rodzinne spacery i odpoczynek w przyjaznym otoczeniu. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie dwupoziomowy parking. W Galerii Warmińskiej znajdą się sklepy z modą: m.in. Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, House, Cropp, New Yorker; elektroniką – Euro AGD RTV czy delikatesowy – Piotr i Paweł. Będzie także 9-salowe Multikino i klub fitness .

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project Sp. z o.o.
Dariusz Miłek to prezes spółki NG2 SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC. Jako inwestor, ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., w tym roku nastąpi otwarcie Korony Kielce, a w trakcie realizacji są projekty w Lesznie i Inowrocławiu.