Salon Vistula w Solaris Center

Do grona najemców Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni dołączył salon H&M. Sklep będzie miał powierzchnię ponad 1, 7 tys. mkw. Salony odzieżowe H&M, C&A oraz sklepy marek, należących do grupy Inditex i LPP, będą największymi najemcami modowej części CH Wzgórze.

Hennes & Mauritz jest jedną z najbardziej znanych sieci odzieżowych na świecie. Oferuje kolekcje mody przygotowywaną przez projektantów, pracujących wyłącznie dla H&M. Jedna z kolekcji zaprojektowana została przez Madonnę. W Polsce sklepy tej marki istnieją w ponad dwudziestu największych miastach.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Obecnie trwa przebudowa parkingu i układu drogowego wokół Wzgórza. Zakończono już prace nad przebudową wejść w istniejącej części centrum zgodnie z jego nową linią architektoniczną.

CH Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować m.in.: Real, Kino Helios, Alshaya, NewYorker, Tally Weijl, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Duka, Kruk, Yes, Apart. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty już w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni jest już zarezerwowana. Właścicelem obiektu jest
Mayland Real Estate.

Spółka jest deweloperem powierzchni handlowych w Polsce. Istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Mayland planuje budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw. GLA.