Kolejny salon marki Clarks w Polsce

W nadchodzącym sezonie zimowym Grupa Inditex zamierza uruchomić sklep internetowy marki Zara w Chinach. Od września 2011 roku wszystkie marki Indtitexu mają sklepy online, ale sprzedaż internetowa nie jest dostępna we wszystkich krajach, gdzie występują sklepy stacjonarne.

Obecnie zakupy poprzez Internet dostępne są w 18 krajach europejskich, a także w USA i Japonii. Grupa nie uruchomiła jednak wszystkich swoich konceptów online w poszczególnych krajach. Na przykład w USA i Japonii online funkcjonuje tylko Zara. W Polsce z kolei sprzedaż internetowa występuje w przypadku pięciu konceptów: Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius i Zara Home.

Inditex jest firmą odzieżową pochodzącą z Hiszpanii. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w swoim kraju. Grupa posiada obecnie sieci odzieżowe ośmiu marek: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Uterqüe. Inditex tylko ma w Polsce ma około 170 sklepów stacjonarnych (w 2011 roku przybyło 50). Działają pod markami Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho.