Sklepy stacjonarne Alma dziająją w centrach handlowych

Trwają prace wykończeniowe w Galerii Dekada Żyrardów. Obiekt o powierzchni najmu 3,8 tys. mkw. będzie oddany do użytku w maju 2012. Inwestor, spółka Dekada Realty przygotowuje galerię do ostatecznych kontroli. – Za około miesiąc będziemy chcieli zgłosić budynek do odbioru przez takie służby jak Straż Pożarna oraz Sanepid. Następnie do odbioru przystąpi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – poinformował Piotr Kudlek, Project Director, BOIG Project Management.

Dekada Żyrardów będzie czwartym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3, 8 tys. mkw. zostanie zlokalizowanych 15 sklepów, a galeria dysponować będzie parkingiem na 50 miejsc. Wśród najemców znajdą się m.in. H&M, drogeria Hebe, Polo Market, Centro, CCC, RTV Euro AGD. Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting. Otwarcie galerii zaplanowano na 16 maja 2012 roku.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu covenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2009 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice i Myślenice. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną także obiekty w Olsztynie, Krakowie, Malborku, Rypinie i Nowym Targu.