Bomi redukuje liczbę sklepów

James Kelly złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Euromark Polska SA. Rezygnacja nastąpi z dniem 30 kwietnia 2012 r. Nie podał on powodów, dla których rezygnuje z tego stanowiska – poinformowała spółka w komunikacie giełdowym. Euromark Polska S.A. to właściciel takich marek jak Alpinus, Campus i sieci sklepów Planet Outdoor.

Spółka powstała w 1993 roku jako jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Początkowo, podstawowym przedmiotem działalności była sprzedaż namiotów, śpiworów, plecaków i akcesoriów campingowych (w ubiegłym roku finansowym dział ten stanowił około 20 proc. przychodów ze sprzedaży), dwa lata później spółka uzupełniła swój asortyment o odzież i obuwie. Spółka zaczęła dynamicznie rozwijać się od roku 1997, kiedy na rynek polski wprowadzono markę Campus.

Spółka w ostatnim czasie poinformowała, że w perspektywie nadchodzących pięciu lat planuje otwarcie sklepów flagowych marki Alpinus w stolicach krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zarząd planuje także rozwijać markę Campus jako markę masową. Strategia rozwoju obejmuje zarówno działania związane z wprowadzaniem nowych kolekcji, jak i otwieraniem nowych sklepów, a nawet wprowadzenie na rynek w tym roku nowej marki. Marka ma być sprzedawana przede wszystkim w mniejszych miastach, hipermarketach oraz jako marka promocyjna w obecnej sieci sprzedaży, czytamy w raporcie o strategii rozwoju.