Galeria EMKA będzie większa

Władze Kołobrzegu próbowały znaleźć nabywców na dwie działki o powierzchni- w sumie- ponad 6 ha, położonych przy ul. Mazowieckiej. Miasto chciało, aby inwestor wybudował na tym terenie galerię handlową. Zainteresowani tą nieruchomością mogli do 23 marca 2012 złożyć oferty zakupu, jednak żadna do urzędu nie wpłynęła. Cena wywoławcza wynosiła 30 mln zł netto. Nie ma jeszcze decyzji, czy zostanie ogłoszony kolejny przetarg w tej sprawie.

– Przetarg miał odbyć się 28 marca 2012 roku, jednak w związku z faktem, że nie wpłynęły żadne oferty, to tego dnia zostanie ogłoszona decyzja o rozstrzygnięciu przetargu z wynikiem negatywnym. Po tym terminie prezydent miasta zadecyduje, co dalej z tą nieruchomością – informuje Ewa Pyjek, inspektor ds. sprzedaży i Promocji nieruchomości UM Kołobrzeg.

To już drugi przetarg na te nieruchomość organizowany przez miasto. W pierwszym, który odbył się we wrześniu 2011 roku, także nie było chętnych na zakup gruntu. Wówczas miasto ustaliło za te tereny cenę wywoławczą kilka mln zł wyższą niż obecnie. – Miastu bardzo zależy na tym, aby znalazł się inwestor, który zechce postawić na tym terenie galerię handlową. Funkcjonowanie takiego obiektu przynosi korzyści zarówno miastu jak i jego mieszkańcom – informował w styczniu Michał Kujaczyński z biura prasowego UM Kołobrzeg.

Z ankiety przeprowadzonej w 2011 roku na zlecenie urzędu miasta wynika, że mieszkańcy Kołobrzegu chcą w swoim mieście galerii handlowej, bo w mieście jest za mało sklepów, w szczególności modowych oraz oferujących art. sportowe i turystyczne. Większości ankietowanych odpowiada lokalizacja przy ul. Mazowieckiej. W Kołobrzegu, w ścisłym centrum, od 2005 roku działa Galeria Hosso. Ma ona powierzchnię 4 tyś. mkw.