W Multishop Sochaczew będzie sklep Jysk

Niemiecka sieć odzieżowa Bonita rozpoczyna ekspansję na polskim rynku. Pierwszy salon tej marki powstał w katowickiej Silesia City Center i jeszcze tej wiosny planowane są kolejne otwarcia.Polska to pierwszy kraj w Europie Środkowej w którym obecna jest siec Bonita. W naszym kraju reprezentuje ją firma MGS Retail Service.

– Następne otwarcia planowane są w CH Pogorii w Dąbrowie Górniczej i CH 3 Stawy w Katowicach. Następny krok to zbudowanie platformy w centralnej Polsce, zaczynając od Warszawy, gdzie planowane jest otwarcie kilku sklepów do końca tego roku – mówi Robert Nowakowski z firmy MGS Retail Service, która zajmuje się rozwojem marki BONITA w Polsce.

Bonita to niemiecka marka posiadająca obecnie 950 sklepów w Niemczech i w krajach niemieckojęzycznych. Firma, początkowo nazwana Moha, została założona w 1969, a następnie w 1986 zmieniła nazwę na Bonita z siedzibą w Hamminkeln, Północnym Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Bonita zatrudnia ponad 3,8 tys. pracowników i jest jedną z wiodących marek modowych. Oferta odzieży marki Bonita skierowana jest do kobiet w wieku powyżej 25 roku. Jest to odzież z gatunku „fashionable casual” dla tej grupy.