Obiekt ma być gotowy jesienią 2012 roku

Media Expert jest jednym z największych najemców powstającej w Kielcach Galerii Korona. Będzie to też największy elektromarket tej sieci w mieście, jego powierzchnia całkowita wyniesie około 1500 mkw. Sieć zamierza promować elektromarket hasłem „Expert w Koronie”.

Do grona strategicznych najemców prestiżowej Galerii Korona należy marka Media Expert. Elektromarket w Galerii Korona będzie największym elektromarketem tej sieci w Kielcach. Na powierzchni ok. 1500 mkw. klienci znajdą ponad 20 tys. produktów. Mieszkańcy Kielc będą mogli nabyć tu najnowsze technologie multimedialne, w tym tablety, laptopy i smartfony, a także sprzęt RTV i AGD. 

Bardzo się cieszymy, że elektromarket Media Expert wzbogaci ofertę handlową kieleckiej Galerii Korona. O wyborze Galerii Korona jako miejsca dla naszego największego elektromarketu w Kielcach przesądziła jej doskonała lokalizacja i bogata oferta usługowo-handlowa. Jesteśmy przekonani, że docenią to również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i nowa galeria szybko zdobędzie ich  sympatię. W związku z tym, że budowa galerii wkroczyła w ostatni etap, wszystkie siły kierujemy obecnie na dopracowanie detali i przygotowanie się do wielkiego otwarcia.- powiedział Bartłomiej Żebrowski, Dyrektor Generalny Domex Sp. z o.o., operatora Media Expert w Galerii Korona.

Galeria Korona Kielce otwarta zostanie 16 maja. W obiekcie na blisko 37 tysiącach metrów kwadratowych powstanie łącznie około 160 lokali handlowo – usługowych. Do najważniejszych z nich należą m.in: Stefanel, Zara, Royal Collection, Carry, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Intersport, Smyk Megastore, Media Expert, Sephora, Douglas, Orsay, Camaieu, czy Bagatt.

Inwestorem galerii jest spółka Church Land Development, która przeznaczyła dodatkowo ok. 10 mln złotych na poprawę infrastruktury drogowej wokół obiektu. Pierwsza śródmiejska galeria handlowa w Kielcach będzie doskonale skomunikowana, obsługiwać będą ją 23 linie autobusowe, a jej ostatnie piętra zajmie parking gotowy przyjąć 1000 samochodów osobowych. Za komercjalizacje Korony Kielce odpowiada Libra Project

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od 10 lat. Jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek branży Multimedia, RTV, AGD w Polsce. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Media Expert stawia głównie na ekspansję w miastach do 100 tys. mieszkańców. Obecnie w ramach sieci działa 261 elektromarketów.