Otwarcie Galerii Korona zaplanowane zostało na 16 maja 2012

Z końcem marca 2012 roku w warszawskiej Galerii Mokotów otwarto pierwszy bar szampański Moët & Chandon w Polsce. Właściciel spółki odpowiedzialnej za wprowadzenie konceptu na polski rynek zapowiada, że to nie koniec otwarć. – W tym roku zamierzamy otworzyć jeszcze dwa lokale. Na razie nie planujemy ekspansji na rynki inne niż warszawski, ale w przyszłości tego nie wykluczamy – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Marek Dębicki, właściciel DMS Investment.

La Champagnerie to bar szampański firmowany przez renomowaną marką Moët & Chandon. Pierwszy lokal mieści na się pierwszym poziomie Galerii Mokotów, w sąsiedztwie sklepów Furla, Longchamp czy Marella. Jest miejscem, gdzie szampana można degustować na miejscu lub kupić w eleganckim opakowaniu na wynos. W karcie La Champagnerie znajdują się szampany najbardziej znanych domów szampańskich na świecie: Moët & Chandon, Dom Pérignon, Veuve Clicquot, Krug, Ruinart. Dodatkową ofertą są desery i przekąski przygotowywane przez Café Bristol.

Lokale, którymi szczególnie zainteresowany jest właściciel sieci muszą znajdować się w eleganckich centrach handlowych lub przy głównych ulicach handlowych, w centrum dużych miast. Koncept zakłada uruchamianie lokali o powierzchni od 80 do 150 mkw.