Nastroje w branży detalicznej poprawiają się

Centrum Kowale w Trójmieście poszerzyło grono najemców o ogólnopolską sieć sklepów Pepco, która zajmie lokal o powierzchni 300 mkw. Ponadto oferta usługowa galerii powiększy się o punkt obsługi klienta Play i salon optyczny Main Optic. Komercjalizacja Centrum Kowale jest obecnie na poziomie 62 proc.

PEPCO to ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych, oferujących artykuły odzieżowe oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku. Na ofertę sieci składa się ok. 2 tys. produktów – odzież damska, męska, dziecięca i niemowlęca, bielizna, modne dodatki i akcesoria, artykuły papiernicze, gry i zabawki, artykuły dekoracyjne i wyposażenia wnętrz, walizki, torby, torebki i plecaki

– Wybór Centrum Kowale jest elementem konsekwentnie realizowanej przez naszą firmę strategii rozwoju. Przyjęty przez nas model budowy sieci zakłada powstanie od 70 do 80 nowych sklepów rocznie zlokalizowanych w centrach i galeriach handlowych w całej Polsce. Potencjał lokalizacji i obecność operatorów spożywczych zdecydowały o wyborze Centrum Kowale na nasz kolejny sklep – powiedział Marcin Stańko, Dyrektor Operacyjny Pepco.

Salony Play i Main Opitc będą zlokalizowane na parterze (poziom 0). Play w sąsiedztwie hipermarketu Tesco, a optyk obok apteki i w pobliżu jednego z dwóch głównych wejść na teren Centrum. Operator sieci komórkowej wynajął lokal o powierzchni 47 mkw., a optyk 32,4 mkw.

Centrum Kowale powstanie wśród dużych osiedli mieszkaniowych Trójmiasta. Przewidywana powierzchnia handlowa wyniesie około 5,4 tys. mkw. Obiekt będzie dysponował 162 miejscami parkingowymi. Otwarcie Centrum Kowale planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na połowę września 2012 roku. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł. Za komercjalizację obiektu odpowiada AXI IMMO, która oferuje doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych w tym: wynajem i zarządzenie powierzchniami magazynowymi, handlowymi i biurowymi, a także obrót gruntami inwestycyjnymi.