Galeria Kazimierz

Spółka NRC, inwestor powstającego w Zabrzu kompleksu handlowego odebrał już od generalnego wykonawcy pierwszą część inwestycji. Obecnie trwa  realizacja  jej drugiego etapu – budowa obiektu garażowo-handlowego. Galeria Zabrze będzie miała powierzchnię całkowitą 9,5 tys. mkw., z czego 7,5 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Jednym z 50 najemców będzie klub fitness Pure, który zajmie ponad 2 tys. mkw.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem oddanie drugiej części inwestycji planowane jest na jesień tego roku. Najprawdopodobniej będzie to przelom sierpnia i września. Jednocześnie trwa proces komercjalizacji. W ciągu najbliższych tygodni chcemy dopiąć kolejnych 12 umów najmu – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Agata Szelwach-Wydra z NRC.

Galeria zlokalizowana jest w strategicznym miejscu, w samym centrum Zabrza, miasta które znajduje się na skrzyżowaniu autostrad A4 i A1. Dodatkowo przez Zabrze przebiega droga szybkiego ruchu – Drogowa Trasa Średnicowa. Korzystna lokalizacja i bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa sprawia, że centrum handlowe obejmuje swoim zasięgiem 3,5 miliona osób – tyle osób mieszka w odległości, której pokonanie wymaga max. 25 minutowej jazdy samochodem. Spółka NRC jest także inwestorem Centrum Handlowego Załęże zlokalizowanego na terenie hali targowej Katowice Załęże. Obiekt będzie miał ponad 10 tys. mkw. powierzchni.