Jesienią otwarcie Galerii Zabrze

– W Toruniu wcześniej brakowało nowoczesnej galerii handlowo-rozrywkowej. To właśnie spójne połączenie wielu funkcji w jednym obiekcie zdecydowało o sukcesie Toruń Plaza – uważa Agnieszka Baczyńska, dyrektor działu najmu Plaza Centers (Poland). Obiekt jest zlokalizowany na terenie dawnego stadionu żużlowego Apatora. Na 40 tys. mkw. działa 140 sklepów, część gastronomiczna i rozrywkowa oraz zaplecze usługowe.

– Udało nam się podpisać umowy z wiodącymi światowymi markami, nieobecnymi do tej pory w Toruniu. Należy pamiętać, że wiele znanych polskich i światowych marek modowych, takich jak np. Zara, Bershka, Massimo Dutti czy Stradivarius należące do grupy Inditex ,a także Mango, Tally Weijl czy Parfois zdecydowało się na otwarcie swojego pierwszego salonu w Toruniu właśnie w naszym Centrum. Rozmawiamy z kolejnymi potencjalnymi najemcami z obszaru Fashion & Accessories o wzbogaceniu ofertę Toruń Plaza – dodaje Agnieszka Baczyńska.

O tym, że Toruń Plaza jest Centrum ze specjalizacją modową świadczy jednak nie tylko portfolio jej najemców, ale również szereg prowadzonych aktywności promocyjnych z obszaru fashion i lifestyle. – W centrum organizowane są otwarte dla wszystkich imprezy, z których wiele to eventy z obszaru Fashion, Fitness & Beauty, takie jak cykliczne pokazy najnowszych kolekcji, tematyczne metamorfozy (np. karnawałowe, wiosenne), warsztaty z wizażu, spotkania ze stylistkami oraz pokazy i castingi z organizowanym w marcu przez agencję modelek Elite Model Look na czele. Wątki związane z szeroko pojętą modą pojawiają się w trakcie większości wydarzeń tematycznych w toruńskiej Plazie – podsumowuje Agnieszka Baczyńska.

Toruń Plaza została otwarta 14 listopada 2011 roku. W ciągu pierwszych czterech godzin od otwarcia kompleks odwiedziło 40 tys. osób, a w ciągu pierwszego miesiąca działalności – ponad 600 tys. klientów. Toruńskie centrum jest 10 obiektem handlowo–rozrywkowym, jaki Plaza Centers oddał do użytku w ciągu 11 lat swojej działalności w Polsce.