Obiekt działa od 14 listopada 2011 roku

Sieć księgarń Weltbild poszukuje atrakcyjnych lokalizacji w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, skupionych wokół głównych ulic handlowych oraz w galeriach handlowych. Obecnie Weltbild posiada 40 księgarń w całej Polsce, spośród których 14 znajduje się w centrach handlowych. Średnia powierzchnia księgarń wynosi około 130 mkw.

– Jesteśmy w trakcie rozmów i negocjacji z wieloma galeriami handlowymi w Polsce, dlatego na tym etapie trudno jest określić ich liczbę i lokalizację. Z dużym prawdopodobieństwem kolejną księgarnię będziemy otwierali w nowo  budowanej galerii handlowej w Rzeszowie. – powiedziała redakcji Retailnet.pl Patrycja Narożna Ekspert ds. Promocji i PR w firmie Weltbild.

– Plany rozwojowe dotyczące księgarń Weltbildu zakładają konsekwentny rozwój sieci sprzedaży stacjonarnej w ciągu najbliższych 5 lat. Za ich strategię i wdrożenie odpowiada Dyrektor Sprzedaży Stacjonarnej  wraz z zarządem firmy. – dodaje Patrycja Narożna

Weltbild Polska Sp. z o.o. prowadzi wydawnictwo, sklep internetowy, a także  sieć księgarni w całym kraju. Spółka powstała w 2000 roku i ma siedzibę w Warszawie. Księgarnie sieci są zlokalizowane w dużych miastach m.in. w galeriach  Korona we Wrocławiu oraz Kaskada w Szczecinie. Na półkach księgarń sieci Weltbild można znaleźć tytuły wydawnictw Świat Książki i Weltbild w oraz bestsellery z całego rynku wydawniczego. Ponadto firma oferuje dekoracje, sprzęt AGD i RTV, wysokiej jakości zabawki, akcesoria ogrodowe.