Sytuacja sklepów na rynku e-commerce lepsza niż rok temu

Spółka Interchem, właściciel Drogerii Natura zamierza powiększyć sieć dystrybucji. Jeszcze w marcu 2012 planowane jest otwarcie pięciu nowych salonów sprzedaży. Spółka wynajęła lokale w CH Starówka w Stargardzie Szczecińskim, Parku Handlowym Multibox w Świeciu, w Galerii Grudziądzkiej oraz przy ulicach handlowych w Jeleniej Górze i Krynicy.

Drogerie Natura działają w miastach na terenie całego kraju. Lokale sieci mają wielkość od 130 do 250 mkw. Najczęściej otwierane są w w atrakcyjnych handlowo rejonach miast i osiedli oraz w centrach i galeriach handlowych. Dyrektorem do spraw rozwoju sieci jest Robert Krupski.

Drogerie Natura funkcjonują na polskim rynku od 1997 roku. Obecnie sieć liczy ponad 250 sklepów. Około 100 z nich zlokalizowanych jest w centrach, galeriach i parkach handlowych.

Interchem S.A. zajmuje się hurtową sprzedażą perfum, kosmetyków oraz środków czyszczących. Jest także właścicielem sklepów Drogerie Aster. W wyniku nabycia w połowie ubiegłego roku marki Drogeria Natura, sieć sklepów drogeryjnych zarządzanych przez Interchem zwiększy się trzykrotnie: do blisko 400 lokalizacji w Polsce. Interchem istnieje na rynku od 1996 roku.