Galeria Batory Giżycko przygotowywana do otwarcia

Należąca do PBG SA firma Galeria Kujawska sp. z o.o. podpisała przedwstępną umowę na sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy. Pod koniec 2011 roku z działki przy ul. Wojska Polskiego usunięto stare budynki przygotowując teren do inwestycji, której rozpoczęcie planowane jest wiosną 2013 roku.

Wartość umowy sprzedaży galerii Kujawskiej to- jak możemy przeczytać w analizie Macieja Stokłosy z Domu Inwestycyjnego BRE Banku – 122 mln zł. PBG zainkasowała już zaliczke za nieruchomość w wysokosci 20 mln zł, a finalizacja transakcji przewidywana jest w sierpniu 2012. Kontrahenta który kupuje Galerie Kujawską PBG nie ujawnia. 

Galeria Kujawska będzie miała ok. 48 tys. mkw. powierzchni handlowej. Pomieści około 200 lokali. Koszt inwestycji szacowany jest na 170 mln euro. Trwa komercjalizacja centrum. Prowadzi ją spółka ECE Projektmanagement, zaangażowana również w prace projektowe. Galeria ma być gotowa w 2014 roku.

– Obecnie jesteśmy na etapie kompletowania wniosku o pozwolenie na budowę. Planujemy ruszyć z budową na wiosnę 2013 roku. Oddanie obiektu do użytku przewidujemy na koniec 2014 roku – mówił w rozmowie z Retailnet.pl Leszek Sikora, Head of Development ECE Projektmanagement Polska.