Nowi najemcy Agory Bytom

Spółka obuwnicza Clarks w 2013 roku otworzy sklep internetowy w Polsce. Brytyjski właściciel marki posiada już sklepy internetowe na terenie całej Europy m.in. we Francji, Portugali, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Słowacji, a także w Stanach Zjednoczonych. – Zanim zostanie otwarty w danym kraju nowy sklep internetowy, spółka analizuje rynek pod względem możliwości zakupowych. Każdy sklep on-line jest prowadzony przez specjalną komórkę oddelegowaną z centrali – powiedziała redakcji Retailnet.pl Karolina Pawłowska Marketing Manager CEE w C. & J. Clark Polska Sp. z o.o.

C. & J. Clark International Ltd. (Clarks) jest brytyjską firma zajmującą się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą obuwia. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Street, w hrabstwie Somerset, w Anglii. Firma powstała w 1825 roku, założona została przez Cyrusa i Jamesa Clarka. Obecnie firma Clarks działa w 50 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz państwach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Obecnie firma posiada ponad 300 franczyzowych salonów firmowych. W 2012 Clarks planuje otwarcie 100 następnych salonów. Clarks działa jako franczyzodawca od 25 lat. Każdego roku firma sprzedaje 51 milion par butów na świecie.

W Polsce marka Clarks posiada 16 sklepów własnych m.in. Galeria Mokotów w Warszawie, C.H. Silesia City Center w Katowicach, CH Pestka w Poznaniu, oraz 12 stoisk firmowych.