FootFall

Spółka Retail Provider zbuduje w Siedlcach  galerię handlową o powierzchni około 4 tys. mkw. Będzie ona częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, które ma łączyć obiekt handlowy z dworcem o całkowitej powierzchni 15 tys. mkw. Obiekt będzie zlokalizoway przy ulicy Partyzantów.

Spółka Retail Provider, która z końcem marca 2012 nabyła od Skarbu Państwa 85 proc. akcji PKS Siedlce SA, już w kwietniu zaprezentuje pierwsze szczegóły planowanych inwestycji. – Nowoczesne centrum, integrujące funkcje handlowe i komunikacyjnie, pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta i całego regionu – mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik inwestora.

Koncepcja Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Siedlcach zakłada rozwój PKS-u, rozszerzenie działalności transportowej spółki i budowę średniej wielkości centrum handlowego. Inwestor podkreśla, że liczy na efektywną współpracę z władzami miasta i partnerami społecznymi. Dzięki zasileniu PKS Siedlce kapitałem inwestora możliwa będzie restrukturyzacja spółki, spłacenie należności i poprawa kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

Spółka Retail Provider od października 2011 r. jest właścicielem PKS Olsztyn, gdzie realizuje projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Warmii i Mazur. Firma chce powielać ten model w innych regionach Polski.