Podobny projekt Retail Provider realizuje w Olsztynie

Galeria Handlowa Starówka zlokalizowana jest w Stargardzie Szczecińskim w kwartale ulic: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Grodzkiej, Targu Drzewnego. Obiekt oferuje kilkadziesiąt lokali usługowo-handlowych mieszczących się na powierzchni ponad 10 tys. mkw. Dla gości dostępny jest parking podziemny na około 214 miejsc. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 29 marca 2012 roku.

W galerii dostępne są m.in. lokale marek.: H&M, Empik, Orsay, Camaieu, 50 Style, Top Secret, Deichmann, Cotton Club,Cukiernia Czekoladowa Sowa, Drogeria Natura, Vision Express, Fitness 4 You, Zig-Zag bawialnia dla dzieci oraz sklep Netto. Część z nich pojawiła się po raz pierwszy w tym mieście.
Wygląd obiektu nawiązuje do średniowiecznej architektury wzbogaconej o nowoczesność. Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln złotych. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Studio A4.

Właścicielem Galerii Handlowej Starówka jest Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa Modehpolmo Sp. z o.o., która na rynku szczecińskim działa od 1995 roku. W początkowym okresie swojej działalności skupiała się na pracach wykonawczo – budowlanych. Od 1996 roku rozpoczęła działalność deweloperską. Na liście zrealizowanych przez firmę obiektów znajduje się poza osiedlami mieszkaniowymi także Obiekt handlowo-usługowy DTK Kupiec zlokalizowany w centrum Szczecina.