Abra poszukuje nowych lokalizacji w Polsce

Na placu budowy Centrum Kowale widać już gotowe fundamenty. – Spółka Rex Bud Budownictwo, która jest wykonawcą obiektu zakończyła właśnie prace ziemne.  Obecnie trwa proces korytowania gruntu pod podkłady posadzek, gdzie będzie układana instalacja sanitarna. – informuje redakcję Retailnet.pl Tomasz Tymiński head of retail w Axi Immo Group Sp. z o.o.

Budowa galerii ruszyła 25 stycznia 2012 roku, a projekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2012 roku. – Nie ma jeszcze dokładnej daty otwarcia galerii – tę podamy za kilka tygodni. Na dzień dzisiejszy budowa przebiega zgodnie z harmonogramem – dodał Tomasz Tymiński.

Jak informowała redakcja Centrum Kowale jest skomercjalizowane w 62 proc. Do grona najemców należą m.in. hipermarket Tesco, sklep dyskontowy Pepeco, placówka Play i salon optyczny Main Optic
Centrum Handlowe Kowale powstanie przy ulicy Staropolskiej w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Obiekt jest dobrze skomunikowany zarówno od strony drogi wojewódzkiej, jaki i od strony mniejszych uliczek osiedlowych. Centrum zlokalizowane będzie w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 tys. mieszkańców, w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta.
Centrum Kowale będzie dwupiętrowym centrum handlowym, oferującym kilkadziesiąt lokali usługowych. Powierzchnia handlowa wynosi 5,4 tys. mkw. Obiekt będzie dysponował 162 miejscami parkingowymi. Inwestorem obiektu jest spółka Impress z Warszawy, a generalnym wykonawcą Rex Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi.  Za komercjalizację obiektu odpowiada Axi Immo Group Sp. z o.o.