Wizualizacja obiektu

Po przebudowie, która rozpocznie się w lipcu tego roku, powierzchnia lubelskiego centrum zwiększy się do ponad 100 tys. mkw. W pierwszej kolejności zaplanowano budowę wielosalowego Multikina. Po zakończeniu tych prac, rozpocznie się przebudowa wnętrza najstarszej części obiektu. Jak zapewnia inwestor, prace mają być realizowane etapami, tak by nie zakłócały pracy najemców. Po przebudowie, cały kompleks będzie połączony wspólnym pasażem. Zmianie ulegnie także układ parkingów. Powstanie około 300 dodatkowych miejsc postojowych i cały kompleks będzie miał ok. 1850 miejsc parkingowych.

Obecnie Galeria Olimp ma 90 tys. mkw. powierzchni, na której funkcjonuje 300 sklepów oraz punktów usługowych ulokowanych w czterech częściach kompleksu. Obiekt funkcjonuje od października 2000 roku. Na liście najemców są m.in. Alma, Leroy Merlin, Stradivarius, KappAhl, Sisley, Mohito, Kazar, Reserved, House, Go Sport, Sephora, Empik.

Właścicielem i administratorem obiektu jest lubelska spółka Transhurt z wyłącznie polskim kapitałem. PHUT Transhurt sp. z o. o. zajmuje się wynajmem nieruchomości oraz prowadzeniem działalności handlowej, hurtowej i detalicznej. Prezesem i głównym udziałowcem spółki jest Grzegorz Dębiec, wiceprezesem Barbara Komorowska, prokurentem Zbigniew Stepuch. W radzie nadzorczej zasiadają Janina Potręć, Edward Sugier i Anna Załuska.