Salon Expert L’Oréal w PH Bielany

Wiesław Wojas właściciel spółki Wojas SA. która zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia kupił Dom Handlowy Gorce w Nowym Targu. Nieruchomość była wystawiona na sprzedaż,  po raz drugi, za kwotę 7 mln zł.  – Do przetargu przystąpił tylko Wiesław Wojas, mimo iż wadium wpłaciła również firma mięsna. – powiedział Redakcji Retailnet.pl przedstawiciel Urzędu Miast Nowy Targ.

Dom Handlowy Gorce znajduje się przy ul. Sobieskiego w centrum miast. Ten trójkondygnacyjny budynek handlowy dysponuje powierzchnią użytkową 3,3 tys. mkw. i jest położony na działce o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

W DH Gorce znajduje się ponad 30 najemców m.in. supermarket Carrefour, Avans i stoiska prywatnych kupców. Marian Twaróg powiedział, że  wszystkie umowy z najemcami są podpisane na czas nieokreślony z terminem wypowiedzenia jednego miesiąca.

Właściciel nieruchomości ma również pierwszeństwo wydzierżawienia parkingu przy ul. Harcerskiej (w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Handlowego Gorce).

Spółka Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia, zatrudniający w całej Polsce prawie 1000 osób, dysponujący siecią ponad 130 salonów firmowych i produkujący co roku setki tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe, obuwie trekkingowe, a także obuwie śniegowe Relaks. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Ponad 20% produkcji kierowanej jest na eksport m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Rosji i Irlandii.

W 2008 r. Wojas S.A. zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100% udziałów w Wojas Slovakia intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy 9 salonów).