Galeria Echo Kielce

Zarząd spółki IVS Grupa, inwestor Galerii Raj w Dębicy, poinformował o zakończeniu robót budowlanych przy nowej części obiektu. W wyniku prac odnowiono istniejącą przestrzeń galerii i powiększono ją o nowe pasaże handlowe. Nowa Galeria Raj ma prawie dwukrotnie większą powierzchnię. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz proces adaptacji i instalacji najemców. Otrzymano już pozwolenie na użytkowanie nowej części obiektu wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Swoista rewolucja, jak podkreśla inwestor, miała miejsce wewnątrz galerii. Starsza i nowa część obiektu zostały połączone dwoma pasażami. Centralną częścią jest oświetlony deptak, w którym będą odbywać się liczne wydarzenia i spotkania. – Miejsce to ma pełnić rolę integrującą i informacyjną, będzie to kulminacyjny punkt galerii – mówi Bartłomiej Gajda z IVS Grupa, przedstawiciel inwestora obiektu.

Po rozbudowie powierzchnia handlowa wzrosła z 13,5 tys. do 21 tys. mkw., a parking został powiększony do 700 bezpłatnych miejsc. Zmianom poddana została także infrastruktura zewnętrzna obiektu (chodniki, droga wewnętrzna, parkingi rowerowe) oraz stacja paliw.