Attirance zapowiada ekspansję w Polsce

Zarząd Pharmena SA poinformował, że z końcem marca 2012, firma rozpoczęła na terenie Polski współpracę z siecią Rossmann – jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie, funkcjonującą w Niemczech, Polsce, Czechach, Turcji, Albanii i na Węgrzech.

Zarząd Pharmeny szacuje, że współpraca z siecią Rossmann w ciągu najbliższych kilku lat w istotny sposób przyczyni się do zwiększenia przychodów spółki ze względu na dynamiczny rozwój sieci Rossmann w Polsce. Zasady współpracy zostały ustalone na warunkach rynkowych, a jej rozpoczęcie jest realizacją strategii mającej na celu rozszerzenie kanałów dystrybucji o segment drogerii, co pozwoli na dotarcie do nowej grupy odbiorców – czytamy w komunikacie spółki Pharmena.

Swoją pierwszą, polską drogerię Rossmann otworzył w Łodzi w 1993 roku. Po 18 latach działalności firma ma w Polsce ponad 600 sklepów w ponad 277 miastach i zatrudnia blisko 9000 pracowników. Firma ma ponad 17 proc. udział w rynku chemiczno-kosmetycznym, oferuje szereg produktów marek własnych (m.in. Isana, Rival de Loop, Sun Ozon oraz Babydream).

Strategia Pharmena SA stanowi odzwierciedlenie dwóch podstawowych płaszczyzn działalności spółki, tj. rozwijanie produkcji i sprzedaży innowacyjnych dermokosmetyków oraz prowadzenie badań nad nowymi lekami stosowanymi w leczeniu chorób układu krążenia i innych zaburzeń.