Rossmann ma w Polsce ponad 600 salonów

Do grona najemców obiektu handlowego zlokalizowanego w podwarszawskich Jankach, dołączyło czterech najemców modowych. KappAhl, Mohito, Wojas i Reporter wynajmą łącznie blisko 1,4 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Salon KappAhl zajmie 900 mkw., Mohito 250 mkw., Wojas 88 mkw., a Reporter 150 mkw. Ponadto salon sieci odzieżowej Bytom zmienił swoją lokalizację i dwukrotnie powiększył powierzchnię – do 132 mkw.

Właścicielami Centrum Janki są: spółka celowa CH Janki Sp. z o.o. należąca do GE Capital Real Estate Polish Retail Holdco Sarl. Asset Manager: GE Real Estate Poland Sp. z o.o., Leroy Merlin Inwestycje Sp. z o.o., Cinema City Sp. z o.o. oraz Taima Investments Sp. z o.o.

Centrum jest zarządzane przez Grupę Apsys. Kompleks o powierzchni handlowej 83 660 mkw. z parkingiem na 2,7 tys. miejsc został otwarty w sierpniu 1999 roku. Obecnie odwiedza go około 6 milionów klientów rocznie. Centrum oferuje możliwość zrobienia zakupów w niemal 80 sklepach i punktach usługowych. W kompleksie znajduje się także multipleks kinowy, salon gier oraz strefa food court z 11 restauracjami.

Apsys to międzynarodowy operator nieruchomości handlowych. W Polsce jest deweloperem
i zarządcą 14 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 600 tys. mkw., zlokalizowanych
w 11 miastach. Apsys jest także firmą zajmującą się kompleksową obsługą centrów, począwszy od zarządzania umowami najmu, przez tworzenie strategii marketingowych, po techniczne utrzymanie centrów. Flagowym projektem firmy w Polsce jest wielofunkcyjne centrum Manufaktura w Łodzi.