Spółka Wójcik poza siecią salonów rozwija sprzedaż on-line

Factory Warszawa Annopol  powstanie w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Przebudowa przebiegającej w pobliżu obiektu Trasy Toruńskiej dobiega końca Jest to to jedna z głównych arterii stolicy po prawej stronie Wisły i  stanowi fragment drogi krajowej nr 8. -Po zakończeniu przebudowy, do nowego Factory będzie można dojechać samochodem z centrum miasta w 15 minut – mówi Agata Brzezińska, Leasing Director, Neinver Polska. -Lokalizacja umożliwi klientom także dogodny dojazd komunikacją publiczną. Factory Annopol będzie pierwszym centrum typu outlet w prawobrzeżnej części Warszawy.

Projekt Factory Warszawa Annopol realizuje spółka Neinver. Generalnym wykonawcą tego centrum outlet, jest firma Budimex. Plac budowy przekazano jej na początku 2012 roku. Na 19,7 tys. mkw. znajdzie się 120 lokali, a przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1,4 tys. samochodów.

Factory Warszawa Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM, potwierdzającej jego ekologiczny charakter. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski. Po oddaniu obiektu do użytku, portfolio centrów wyprzedażowych Neinver Polska będzie liczyło 5 obiektów o łącznej powierzchni 84 tys. mkw. Pierwszym centrum outlet w Polsce było uruchomione w 2002 roku Factory Warszawa Ursus, kolejne powstały we Wrocławiu i Poznaniu. Największym centrum outlet (22 tys. mkw. powierzchni handlowej) w Polsce jest działające od jesieni 2011 roku Factory Kraków.