Wizualizacji obiektu

Poznań City Center w Poznaniu to projekt realizowany wspólnie przez spółki TriGranit i PKP SA. Pierwsza część inwestycji, dworzec, a wraz z nim przestrzeń dworcowa zostanie oddana do użytku na początku czerwca 2012. Druga, która obejmuje realizację galerii handlowej o powierzchni około 58 tys. mkw., będzie dostępna w trzecim kwartale 2013 roku.

– Obecnie powierzchnia handlowa obiektu jest wynajęta prawie w 40 proc., a z kolejnymi 25 proc. najemców mamy podpisane listy intencyjne. Największą powierzchnię handlową naszego projektu będzie stanowić oferta modowa ( ok. 45 proc. całej powierzchni). Na liście najemców są m.in. Saturn, H&M, Reserved, Diverse, KappAhl, CCC czy Superpharm. Warto podkreślić, że kluczowym najemcą będzie także Alshaya. Aż 8 marek z tej grupy będzie miało swoje salony w Poznań City Center – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Corporation.

Inwestycja w Poznaniu jest przygotowywana od 2007 r. W roku 2009 w niezależnych rokowaniach, do których przystąpiło siedem firm specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości, PKP SA wybrała firmę TriGranit. PKP wnosi do inwestycji w Poznaniu tereny o powierzchni 4 hektarów w centrum miasta, a firma TriGranit angażuje niezbędny kapitał finansowy.
Prace budowlane rozpoczęły się w II połowie 2011 r. Nowy Dworzec Kolejowy o powierzchni 7 tys. mkw., stanowiący funkcjonalne przedłużenie Centrum Handlowego, położony będzie nad torami. Węzeł będzie posiadać trzy poziomy funkcjonalne. Na poziomie gruntu umieszczony zostanie terminal autobusowy na co najmniej 19 stanowisk autobusów. Terminal połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 Centrum Handlowego i nowym Dworcem Kolejowym, którego głównym poziomem służącym obsłudze pasażerów będzie poziom +1. W Centrum Handlowym będzie około 250 najemców. Wyróżnikiem będą 2 strefy food court.

TriGranit jest jednym z czołowych deweloperów działających w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa na rynku nieruchomości od 1997 roku. Firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów miejskich. Firma posiada doświadczenie w realizacji projektów rewitalizacyjnych oraz projektów powstających w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. TriGranit zrealizował między innymi projekty w Budapeszcie, Cluj, Bratysławie, Pradze, Zagrzebiu, a w Polsce w Krakowie i Katowicach. TriGranit Development Corporation to jeden z największych deweloperów powierzchni komercyjnych w Europie.

TriGranit rozpoczął działalność w Polsce w 2003 roku. Jego pierwszą polską inwestycją był projekt Silesia City Center w Katowicach, którego pierwszy etap – budowa regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego – została zakończona w listopadzie 2005 roku. Kolejną inwestycją TriGranit w Polsce jest projekt Bonarka City Center w Krakowie. W 2009 roku oddano do użytku pierwszy etap tego projektu – centrum handlowe Bonarka City Center (o powierzchni wynajmu 92 tys. mkw.).