Wizualizacja galerii po rozbudowie

Szwedzka marka modowa KappAhl w Polsce w 2011 roku otworzyła 9 nowych placówek. Zarząd spółki poinformował, że w 2012 roku pojawi się kilka kolejnych. Aktualnie KappAhl w Polsce liczy 51 sklepów, zlokalizowanych w centrach handlowych większości dużych i średnich miast w Polsce.

W kwietniu do sieci KappAhl dołączą dwa kolejne sklepy – w CH Janki w Jankach pod Warszawą oraz w Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejne otwarcia planowane są na jesień 2012.

– Nadal widzimy potencjał do otwierania kolejnych sklepów w Polsce, zwłaszcza w miastach, gdzie nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową wciąż jest poniżej średniej krajowej. Cały czas poszukujemy dobrych lokalizacji w istniejących centrach handlowych, o ustabilizowanej pozycji na rynku oraz dobrej ofercie handlowej – mówi Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska Sp. z o.o.

KappAhl jest wiodącą siecią sklepów odzieżowych z ponad 380 sklepami i 4 900 pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl projektuje i sprzedaje niedrogą modę dla różnych klientów – kobiet, mężczyzn i dzieci – w szczególności skupia się na kobietach w wieku 30-50 lat. KappAhl jako pierwsza sieć sklepów odzieżowych uzyskał w 1999 certyfikat środowiskowy. W roku obrotowym 2010/2011 obroty w KappAhl wyniosły 5 mld koron szwedzkich, a zysk operacyjny 222 mln koron. KappAhl jest notowany na Nasdaq OMX Stockholm.