Apple

Władze Rybnika sprzedały działkę o powierzchni 3,5 ha przy ul. Obwiednia Północna. Nieruchomość została zakupiona przez spółkę Adv Por Develop SA za kwotę ponad 4,4 mln zł. Jak informuje developer, na tym terenie powstanie Castorama. W pobliżu sprzedanej działki zlokalizowana jest Galeria Śląska należąca do grupy Carrefour.

– Na sprzedaż wystawiliśmy dwie działki przy ul. Obwiednia Północna. Jednak większa działka o powierzchni 5 ha nie znalazła inwestora. W ciągu miesiąca prezydent miast podejmie decyzję kiedy zostanie ogłoszony kolejny przetarg. – powiedział redakcji Retailnet.pl Radosław Filiński z Wydziału Mienia Urzędu Miasta Rybnika.

W Rybniku, w centrum miasta znajduje się jeszcze  jedna działka pod centrum handlowe. Ma ona  powierzchnę około 1,7 ha i jest zlokalizowana pomiędzy ul. Zebrzydowicką, a ul. Raciborską w dzielnicy Smolna.

Rybnik to miasto o powierzchni 148 kilometrów kwadratowych położone w południowej części Polski w województwie śląskim. Miasto składa się z 27 dzielnic zamieszkiwanych przez 141 tys. mieszkańców. To największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego. W Rybniku działa już kilka centrów handlowych m.in. Rybnik Plaza, Focus Mall Rybnik.Rybnik