Firma obuwnicza Deichmann na rok 2012 zaplanowała otwarcie przynajmniej dwudziestu nowych salonów oraz modernizację dziesięciu istniejących. W lutym sieć sklepów Deichmann powiększyła się o kolejny salon w Gdyni, w Galerii Szperk oraz pierwszy w Dzierżoniowie, usytuowany w obiekcie handlowym Kaufland.

Marzec zaowocował otwarciem  kolejnych  salonów Deichmann  w tym dwusetnego sklepu w Polsce. Salony otwarto ostatnio m.in. w takich miastach jak Świecie, czy Świdnik.  Jubileuszowy, o powierzchni około 390 mkw. zlokalizowany jest w Galerii Starówka w Stargardzie Szczecińskim. Już w kwietniu otwarty zostanie kolejny sklep,  w Gorzowie Wielkopolskim w Galerii Nova Park.

W swojej koncepcji rozwoju firma dużą wagę przykłada do obecności w mniejszych miejscowościach, liczących od 30 do 50 tysięcy mieszkańców. Dzięki temu firmie Deichmann udaje się wypełniać „białe plamy” na mapie Polski i docierać do coraz większej rzeszy klientów, którzy po buty nie muszą już jeździć do dużych miast.

Deichmann inwestuje także wielomilionowe kwoty w modernizację już istniejących placówek. Co roku całkowitej przebudowie poddawane jest około dziesięć sklepów. Zmianie uległa także koncepcja wykończenia sklepów Deichmann. Elementy regałów w kolorze wiązu i o ton ciemniejsze podłogi sprawiają, że wnętrza stały się bardziej harmonijne i eleganckie. Obszar kasy stał się bardziej przejrzysty i jasny. Nowa koncepcja aranżacji to połączenie trendów w designie, nowoczesności oraz komfortu.

Firma Deichmann-Obuwie Sp. z o.o. należy do Grupy Deichmann SE, z siedzibą w Essen (Niemcy). Firma została założona w 1913 roku i w 100 procentach jest własnością rodziny założycielskiej. Przedsiębiorstwo posiada największą sieć sklepów obuwniczych w Europie i zatrudnia na całym świecie ponad 28 tys. pracowników.